Vybavení na plavbu

Na plavbu pro ty, kteří ještě nebyli na moři
 
 
Pobyt na lodi:   už nechci trávit volný čas na přelidněných plážích, hotelích a penzionech. Hledám poznání nových lokalit, dobrodružství, nové přátelé, klid a pohodu, samotu, souznění s přírodou, odreagování a odpočinek ale také vzrušení z plavby a mnoho dalšího. V každém případě načerpáte velké množství energie a prožijete nezapomenutelné chvíle.
 
Mořská nemoc:  mořská nemoc se zdá být velkým strašákem naších klientů.Většina z nich, kteří nebyli dosud na moři se domnívají, že mořská nemoc je limitující faktor, někteří dokonce ze strachu odmítají jakýkoliv pobyt na lodi. Mořská nemoc nepůsobí na každého stejně. Když jí někdo vyjímečně krátkodobě podlehne, obvykle velmi rychle odezní. Kromě toho v současné době je velký výběr medikamentů k potlačení příznaků mořské nemoci - stačí se informovat ve vaší lékarně a příslušný prostředek zakoupit  (náš kamarád,  lékárník doporučuje SIBELIUM – pozn. Jen na lékařský předpis ).
 
Co si vzít s sebou:  dobrou náladu, cestovní pas, kartu o zdrav.pojištění, peníze v příslušné měně a kredit. karty. Doporučují úrazové pojištění na cestu do zahraničí.
 
Toaletní potřeby: toaletní papír, osobní léky, prostředky proti mořské nemoci
malou osobní lékárničku, opalovací krémy s vysokým faktorem, brýle a sluneční brýle ( pokud možno,
se zajišťovací páskou ), baterku, ručníky, kapesníky, spací pytel, karimatka, prostěradlo, polštářky pod hlavu, kolíčky na prádlo, potřeby pro potápění, trochu jaru na nádobí, utěrky, zápalky, pytle na odpad, alobal.
 
Osobní hygiena:  loď je vybavená vnitřní a venkovní sprchou na sladkou vodu. Je nutné vodou šetřit, jelikož v nádrží máme 550 litrů vody. Voda se doplňuje v přístavech, kde nejsme každý den.  Na lodi je jedna toaleta s ovládáním ruční pumpou - velmi jednoduché, každý se to naučí. Je nutné samozřejmě dodržovat určitá pravidla. Při koupání není dovoleno chodit do podpalubí mokrý.
 
Oblečení :  pokud možno, nepromokavé a teplé oblečení, palubní boty s neklouzavou podrážkou, holinky, boty do vody,  teplý svetr, něco na hlavu ( proti slunci i dešti ), pracovní rukavice (alespoň jedny pro všechny) , oblečení na břeh, plavky. ( většinou stačí 2 trička a šortky, ale to záleží na počasí ).
      - návštěvníci Liparských ostrovů, kteří se chtějí zůčastnit výstupu ke kráteru sopky Stromboli je nutná pevná kotničková obuv, baterka (nejlépe čelovka).
 
Množství: Je třeba mít na paměti, že téměř nikdy není možné dojít až k lodí , tudíž musíme zavazadla k lodi donést ručně ( NEBER ZBYTEČNOSTI ).
 
Co nebrat: všechno, bez čeho se můžeme obejít, co se může rozbít a co zabírá mnoho místa. Neberte kufry, krosny (nejlepší je padáková taška nebo podobně ). Drahé cennosti nechte doma.
 
Co se od posádky očekává: značná míra tolerance ( jeden blbec otráví všem ostatním pobyt, není před ním úniku na lodi ). Dále respektování skipperových pokynů, on odpovídá za všechno.
 
                                  !!! Neopomenout na pitný režim ( balená voda ) !!!
                                                    ( doporučují koupit na místě )
                                         Pivo, rum a podobné nápoje dle libosti.
 
Stravování: na lodi je plně vybavená kuchyň, kde se praktikuje stravování společné. Ráno snídaně formou švédského stolu , v poledne svačina a večer se něco uvaří. Vaření - plynový vařič.
Jídlo připravuje buď každý den jiná dvojice nebo jeli tam někdo, kdo rád vaří může se tohoto úkolu ujmout – ostatní dělají pomocné práce. Pro kuchaře doporučují zástěru.
!!! Povinnosti osádky stravovat KAPITÁNA !!!
 
Z praxe -   je lépe provést společný nákup. V Čechách to vychází zhruba na 1.000,-Kč / osoba. Není v tom započítáno pití. Pečivo, chleba pro začátek ( asi 5 ks ) - více zplesniví.  Zásoby se dají doplňovat z místních zdrojů, cenový rozdíl není výrazný.
 Jídelníček může vypadat následovně:
    * snídaně -  pečivo z místních zdrojů nebo přivezený chléb, marmeláda, máslo, sýr, uzenina
    * oběd      -  polévka ze sáčku, těstoviny na různý způsob, bramborová kaše, brambory, rýže, maso na různý
                       způsob
     * večeře   - obdoba oběda či snídaně nebo může být v restauraci, gril na pláži 
                       ( při minulých plavbách se osvědčilo doma naložené maso do olejové lázně, koření, cibule, česneku,
                       papriky, naložit min. 3 dni předem a posléze zmrazit - vydrží min. 5 dní ).
 Na nejasnosti ohledně mňamky poradí Marka, mobil: +420 605 111 881
 Nedoporučují konzervy !
 Jsou-li nejasnosti, pište, volejte, mailujte !!!
 
 
mobil: +420 603 502 693
e-mail: ztabor@quick.cz
 
                                                              Ahoj Zbyněk
TOPlist